Презентація документального фільму "РЕВОЛЮЦІЇ"
ГО "Центр стратегічного партнерства" разом з Представництвом МЗС України у Львові за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження" та за сприяння Державного самоврядування українців Угорщини 11 грудня 2015 року організували і провели презентацію документального фільму “РЕВОЛЮЦІЇ”. Режисер фільму - К.Дебрецені Мігай, редактори - Штерр Атілла та Ковач Геза, оператор - Вашш Томаш. Презентація пройшла в приміщенні Центру української культури у Будапешті.
Серед почесних гостей заходу з українського боку були:
- Речник від української меншини в Парламенті Угорщини, голова Європейського конгресу Українців Ярослава Хортяні;
- Тимчасовий Повірений у справах України в Угорщині Михайло Юнгер;
- Голова Консультативної місії ЄС з реформування громадського сектора безпеки України Калман Міжеї;
- Виконавчий директор ГО "Центр стратегічного партнерства" Андрій Крижевський;
- Радник Представництва МЗС України у Львові Іштван Балог.
З угорського боку почесними гостями були члени угорського Союзу ветеранів 1956-го року (Національної гвардії 1956 року):
Гейза Шолтес - бригадний генерал Національної гвардії 1956 року, головний радник Голови Національної гвардії 1956 року
Золтан Деметер - бригадний генерал Національної гвардії 1956 року, Голова Національної гвардії 1956 року
Лайош Мілле - засуджений до смертної кари за участь у Революції 1956 року
Пал Егі - голова осередку Національної гвардії 1956 року ІХХ району м. Будапешт
кароль Казаї - представник Національної гвардії 1956 року
Ласло Курта - голова осередку Національної гвардії 1956 року ХІ району м. Будапешт
Також захід відвідали члени офіційної української делегації :
- Надзвичайний і Повноважний Посол України, секретар Громадської організації «Рада з екологічної безпеки» Валерій Цибух;
- перший космонавт України, герой України, заступник голови Громадської організації «Рада з екологічної безпеки» Леонід Каденюк;
- керівник Секретаріату Громадської організації «Рада з екологічної безпеки» Едуард Рябий.
Перед початком показу з вітальним словом та коротким екскурсом в історію до присутніх звернувся голова Державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко.
Після нього про основну ідею фільму розповів його редактор Штерр Атілла.
Ось коротка фабула фільму «РЕВОЛЮЦІЇ»:
«Знекровлена, закута в кайдани Угорщина зробила більше заради свободи та справедливості, як будь-який народ світу за останні двадцять років. Для того, щоб західне суспільство, яке закриває вуха,
свої очі, зрозуміло цей урок історії, угорцям треба було пролити багато крові – і ця ріка крові починає згущатися у пам’яті.
Ці слова Альбера Камю пролунали у 1957 р., у першу річницю угорської революції у Парижі. В сучасній Україні політики та звичайні люди, які навряд чи читали твори французького письменника та філософа, нагадують, що в зоні бойових дій на сході України, далеко від кордонів об’єднаної Європи, помирають за європейські цінності, справедливість та свободу українці, росіяни, румуни та угорці – які, виконуючи свій громадянський обов’язок, протистоять агресору зі зброєю в руках.
Але хто ж стоїть за кулісами? Якщо всі хочуть миру, чому загинули та гинуть і тепер багато тисяч людей? Цей документальний фільм шукає відповідь саме на ці питання.»
Після завершення перегляду документального фільму було організовано телеміст з Києвом, під час якого глядачі могли поспілкуватися з українськими експертами: директором Центру суспільних досліджень «Український меридіан» Дмитром Левусом та добровольцем Збройних сил України Олександром Болькіном.
Анонс фільму